طراحی و ساخت کارخانجات روغنکشی

فرایند گرفتن روغن از دانه های روغنی همچون سویا، کلزا، آفتابگردان و … سبب کاهش واردات این محصول و در نتیجه باعث جلوگیری از خروج ارز کشور می گردد، لذا شرکت اهورا کوشا فعالیت خود را از سال 1363 در صنعت روغن آغاز و با در اختیار داشتن نیروهای متخصص بعنوان سازنده خطوط کامل روغنکشی و تصفیه روغن به صورت کلید در دست (Turnkey)، با ارائه بالاترین کیفیت مطرح گردید.

طراحی، ساخت و بهره برداری کارخانه روغن نباتی یگانه خزر یکی از پروژه های کلید در دست شرکت اهورا کوشا می باشد. این کارخانه با داشتن واحدهای مختلفی همچون واحد اکسترکشن با ظرفیت تولید 800 تن در روز و واحد تصفیه روغن با ظرفیت 50 تن در روز یکی از بزرگترین کارخانه های روغنکشی در استان گلستان می باشد.

از تجهیزات اصلی موجود در این کارخانه میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

اکسترکتور (Extractor)، توستر (Toaster)، کندانسور (Condenser)، اواپراتور (Evaporator)، فاینال استریپر (Final Stripper)، برج جذب و دفع پارافین (Paraffin Adsorption and desorption Tower)

از دیگر پروژه های روغنکشی اجرا شده شرکت اهورا کوشا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ساخت واحد اکسترکشن با ظرفیت 100 تن در روز و تصفیه روغن با ظرفیت 25 تن در روز در کشور تاجیکستان/خوجند، کارخانه روغنکشی Spetamant. Oil. ltp
ساخت واحد اکسترکشن با ظرفیت 400 تن در روز و تصفیه روغن 100 تن در روز در کشور تاجیکستان/دوشنبه، کارخانه روغن تاجیک
ساخت واحد اکسترکشن با ظرفیت 200 تن در روز، کشور قزاقستان/سرکند، کارخانه روغن سرکند
ساخت واحد اکسترکشن با ظرفیت 200 تن در روز، کشور ازبکستان/تاشکند، کارخانه روغن تاشکند

طراحی و ساخت کارخانجات میوه خشک کنی

شرکت اهورا کوشا ساخت و نصب خط تولید کارخانجات میوه خشک کنی را در سابقه خود دارد.

از آن جمله می توان به کارخانه میوه خشک کنی سپیدگل واقع در شهرک صنعتی اشتهارد با ظرفیت تولید روزانه 20 تن انواع میوه خشک اشاره کرد. این خط تولید شامل دستگاه ها و ماشین آلات مختلفی همچون دستگاه سورتینگ میوه، درایر، جدا کننده هسته و دستگاه بسته بندی می باشد.